Likopen i oregano

specfood

Naukowcy z Mediolanu stwierdzili, że pizza jest zdrowsza niż płatki śniadaniowe z mlekiem. Musi tylko zawierać prawdziwy sos pomidorowy. Pomidory zawierają likopen, który skutecznie spowalnia proces starzenia się organizmu oraz chroni przed miażdżycą. Jest to wręcz doskonała substancja antyrakowa, cudowny antyoksydant, który spożywany 2 razy w tygodniu bardzo wspomaga nasze zdrowie. Ciekawostką jest to, że likopen jest znacznie lepiej przyswajany przez organizm ludzki gdy pomidory są przetworzone, a najlepiej gdy są podgrzane z dodatkiem oliwy.

Drugim, prozdrowotnym składnikiem, bez którego pizza nie istnieje, jest oregano. Zawierano ono subtancję o nazwie korwakrol. Jest to organiczny związek chemiczny i przyczynia się do obumarcia komórek nowotworowych.

Zatem odpowiednio przygotowana pizza jest nie tylko źródłem kalorii, tłuszczu i soli, ale także wielu witamin i mikroelementów. Witaminy A, B, C, potas, chrom, błonnik; nic dziwnego, że tak naprawdę odpowiednio przygotowana, jest zdrowsza niż standardowe płatki śniadaniowe.